Przygotowaliśmy dla Państwa bardzo szeroką ofertę wkładów kominkowych z płaszczem wodnym, przy pomocy których można jednocześnie ogrzewać pomieszczenia i wodę użytkową. Jest to możliwe za sprawą zintegrowania go z systemem centralnego ogrzewania, znajdującym się w domu, do którego doprowadzana jest gorąca woda z kominka.

Budowa kominka z płaszczem wodnym znacznie różni się od budowy tradycyjnych wkładów kominkowych. Jego korpus posiada dwie ścianki, pomiędzy którymi przepływa woda, a całość otoczona jest płaszczem wodnym, który kumuluje ciepło wydostające się z paleniska i oddaje je wodzie, która następnie transportowana jest do całej instalacji grzewczej oraz kaloryferów. Bardzo często w korpusie montowana jest również specjalna wężownica, przez którą przepływa woda użytkowa. Oczywiście pod wpływem ciepła wydostającego się z paleniska ulega ona ogrzaniu.

Rozwiązanie to sprawdza się przede wszystkim w domach jednorodzinnych. Urządzenia te zapewniają wygodne ogrzewanie i spore oszczędności. Są funkcjonalne i bezpieczne w użytkowaniu. Ich wydajność pracy jest bardzo wysoka, a to za sprawą dużej mocy nominalnej i innowacyjnej konstrukcji.

U nas mogą Państwo zakupić kominki z płaszczem wodnym w układzie otwartym i zamkniętym. Oferta jest mocno rozbudowana, tak by każdy klient mógł znaleźć produkty spełniające wszystkie jego oczekiwania. Każdy z nich posiada solidną konstrukcję i wykonany został z najwyższej jakości materiałów, które gwarantują im świetną trwałość i długoletnią żywotność. Ponadto zostały one wyposażone w innowacyjne systemy, które sprawiają, że korzystanie z nich jest niezwykle wygodne. Co więcej, wyróżniają się nowoczesnym designem, który został dopracowany w najdrobniejszym szczególe.

  • Kominek na bazie wkładu Smart 2P